Informace o nás

Základní kynologická organizace v Šenově

Byla založena v roce 1970. To je již dlouhá doba, aby prověřila určitou kvalitu a užitečnost naší organizace.
 Od samotného začátku jsme se zaměřili nejen na výcvik samotný, ale i na zdravou soutěživost, kterou naši členové prokazují účastí na různých závodech. Jejich dobré umístění svědčí o kvalitě prováděného výcviku u nás.
 Klub pořádá klubové závody a výstavy. Naši členové se každoročně účastní závodů a soutěží pořádaných Českým kynologickým svazem i Moravskoslezským kynologickým svazem.

Členové naší organizace jsou dospělí i mládežníci. Mezi úspěšné mládežníky patří Pavla Coufalíková, která se roce 2012 se zúčastnila Otevřeného Východočeského Mistrovství mládeže, kde se umístila na krásném druhém místě.

Dospělí členové nezůstávají v ničem pozadu. Jmenujme : František Beneš  - jeden ze zakladatelů naší kynologické organizace – 2x Okresní přeborník dospělých, 5. místo na Mistrovství ČSR záchranářských psů, 9. místo na Mistrovství ČSR všestranných psů. Jeho největším úspěchem byl rok 1990, kdy si vybojoval v tvrdé konkurenci účast na Mistrovství světa v Belgii, kde naše barvy skvěle hájil. Také úspěšným složením zkoušek získal titul rozhodčího.
  V roce 2018 při oslavách 100. výročí vzniku Československé republiky a 20. výročí jmenování Šenova městem obdržel p.Beneš František
titul ,, Významná osobnost města Šenova  ".

Hafani se utkali o pohár starosty Petřvaldu (fabexmedia.cz)     - video z prosincového závodu v Petřvaldě, kde pan František Beneš byl delegován na rozhodčího závodu.

Otakar Spratek je dvojnásobným účastníkem Krajských přeborů a účastníkem Mistrovství republiky plemene kníračů. Jmenujme i Miluši Slívovou, která se zúčastnila v roce 2011 Mistrovství republiky kníračů a obsadila se svými pejsky 1. a 3. místo.
 V neposlední řadě je to Jirka Basista se svou fenkou Abrou , který se v roce 2017 zúčastnil Mistrovství Slovenska v IPOFH, dále pak Mistrovství České republiky - stopaři IPO FH , kde se umístil na 4. místě.

na Mistrovství stopařů IPO FH pořádané ZKO Malín a Českým kynologickým svazem.

Toto je jen velmi nepatrný výčet sportovních aktivit našich členů. K tomu se musí přičíst i velké výstavní a chovatelské úspěchy. Mezi nedůležitější patří např. Šampión krásy několika zemí, titul mezinárodní vítěz a jiné tituly, získané na mezinárodních výstavách v České republice, Polsku, Itálii, Francii, Německu, Slovensku a v jiných zemích. V současnosti zde máme úspěšné chovatelské stanice, které naleznete v našich odkazech.
V chovatelské a výstavní činnosti je úspěšná Miluše Slívová, Stanislav Slíva RIP,  Macečková Romana , Ondroušková Jindřiška.

Naši členové se svými pejsky se rovněž zúčastňují besed a předváděček ve školách, mateřinkách ,zařízeních pro seniory a pro děti s tělesným postižením. Jsou často zvání na společensko  -  sportovní akce nejen v Šenově, ale i v okolních městech a obcích.

Ale nejde jen o sportovní a výstavní aktivity. Naši členové odvedli mnoho práce, kterou nejlépe prezentuje stavba klubovny v roce 1981, výstavba odkládacích kotců, výstavba přístřešku před klubovnou a neustálé zlepšování a údržba našeho areálu. Kolektiv našich členů je vybudován na dobrých vztazích i přesto, že věkové rozdíly jsou od 15 let do důchodového věku. Spojuje nás totiž jeden velký koníček a to je kynologie.

Pro naše spoluobčany pořádáme kurzy základní výchovy psů, na kterých učíme majitele psů, jak se správně starat o psa a jak ho vychovat, aby nebyl na obtíž ostatním občanům. Tyto kurzy bývají každoročně hojně navštěvovány.